09-01-2023 | Aktualności

To był bardzo dobry rok!

👍Zdobycie certyfikatu akredytacyjnego, podpisanie umowy z Grupą American Heart of Poland m.in. w zakresie nowoczesnej modernizacji Oddziału Kardiologicznego z Pracownią Hemodynamiki, szereg inwestycji z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, czy ostatnie dofinansowanie rządowe na rzecz zakupu sprzętu specjalistycznego, który umożliwi - jeszcze lepsze - wykonywanie zabiegów laparoskopowo, to tylko część sukcesów Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica w 2022 roku. A obecny rok, wcale, nie zapowiada się gorzej…

- Naszym priorytetem  jest nieustający rozwój Szpitala, a wraz z nim podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych dla Pacjentów. Pod tym względem rok 2022 możemy ocenić jako bardzo udany – zauważa Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica, jednocześnie dziękując za owocną współprace – samorządowcom, darczyńcom oraz instytucjom zaangażowanym w pomoc Szpitalowi. – Przyjaciół Szpitala mamy wielu. Doceniam Ich dotychczasowe wsparcie, jak również – patrząc w przyszłość – wierzę, że w roku 2023 wspólnie zrobimy równie dużo, a nawet więcej – podkreśla dyrektor Wojciech Szafrański.

Warto podkreślić, że kilka tygodni przed końcem 2022 roku doszło do oficjalnego przekazania środków na rzecz zakupu zestawu laparoskopowego z kamerą na zieleń indocyjaninow, dzięki któremu operowani Pacjenci szybciej wrócą do formy. Aż 886 tysięcy 560 złotych pozyskano z rezerwy ogólnej budżetu państwa, co łącznie ze środkami Powiatu Pilskiego daje to kwotę 1 miliona 108 tysięcy 200 złotych.

***

👉W 2022 roku Szpital zdobył certyfikat akredytacyjny, co stanowi dowód, iż placówka cechuje się wysokim poziomem funkcjonowania oraz dobrą jakością udzielanych świadczeń. Więcej na ten temat przeczytają Państwo tutaj: Pilski szpital jednym z najlepszych w Polsce! - Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica (szpitalpila.pl)

👉Oddział Kardiologiczny z Pracownią Hemodynamiki przechodzi nowoczesną modernizację. 10 mln zł, tyle Grupa American Heart of Poland, inwestuje w rozwój Oddziału oraz w sprzęt medyczny. Wśród innowacji wdrażanych przez Grupę w pilskiej placówce realizowany jest program specjalistycznej opieki po zawale, tzw. KOS-zawał. Jest to kompleksowa oferta opieki i rehabilitacji kardiologicznej dla Pacjentów po zawale mięśnia sercowego. Więcej informacji: Grupa American Heart of Poland unowocześni Oddział Kardiologiczny - Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica (szpitalpila.pl)

👉Nowy podjazd ułatwiający dostęp do Szpitala Specjalistycznego w Pile osobom ze specjalnymi potrzebami, rewolucyjne zmiany w rejestracji centralnej z nowym systemem kolejkowym, wprowadzenie sprawnej obsługi osób niedosłyszących i niesłyszących, a także ogromne prace modernizacyjne w Oddziałach Okulistycznym i Pracowni Endoskopii – to kolejne zmiany na lepsze, które w 2022 roku zaszły w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica, a o których można przeczytać m.in. tutaj:

📝Szpital przyjazny osobom ze szczególnymi potrzebami - Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica (szpitalpila.pl)

📝Kolejne inwestycje w pilskim szpitalu dla dobra pacjenta - Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica (szpitalpila.pl)

Dodać należy, iż Szpital Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica realizuje program ministerialny „Dostępność Plus dla Zdrowia”, w ramach którego  w placówce przeprowadzono wiele kluczowych inwestycji, a także funkcjonuje nowa strona internetowa: www.szpitalpila.pl. Polecamy m.in. dział aktualności, gdzie pozyskają Państwo bieżące informacje „z życia” Szpital, a także dowiedzą się Państwo o sukcesach naszych Pracowników:

💪Sukces naszego ratownika medycznego - Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica (szpitalpila.pl)

💪Podziękowania za zaangażowanie i wielkie serce! - Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica (szpitalpila.pl)

😊Zachęcamy do lektury i życzymy wszystkiego dobrego w Nowym 2023 roku! Przede wszystkim dużo zdrowia.

red. szpital