23-11-2022 | Aktualności

Sukces naszego ratownika medycznego

Dariusz Kopaczyk, ratownik medyczny Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica, zdobył IV miejsce w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Hipokrates 2022” w kategorii Ratownik Medyczny Roku i VIII miejsce w rankingu – tej samej kategorii – który obejmował kandydatury ratowników medycznych  z czterech województw. Gratulujemy!

 

Pan Dariusz, na co dzień pracuje w Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu. Z kolei w czasie wolnym od pracy angażuje się w liczne inicjatywy charytatywne dotyczące promocji ochrony zdrowia m.in. organizuje warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży. Ale nie tylko…

- W marcu tego roku spędziłem miesiąc czasu na misji medycznej w Hrebennem gdzie każdego dnia niosłem pomoc setkom osób uciekających przed wojną. Z pomocą ludzi dobrej woli zbudowaliśmy namiot polowy by móc nieść specjalistyczną pomoc medyczną – wspomina Dariusz Kopaczyk. 

W północnej Wielkopolsce zajmuje się również promocją honorowego krwiodawstwa i organizacją zbiórek krwi. Jest także koordynatorem Mikołajkowych Warsztatów z Pierwszej Pomocy i Bezpieczeństwa, które przy wsparciu Powiatu Pilskiego – Starostwa Powiatowego i Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica odbywają się w pilskiej galerii VIVO.

- Pan Dariusz jest bardzo pracowitą, zaangażowaną osobą. Jestem przekonany, że dzięki swojemu profesjonalizmowi i charyzmatycznemu usposobieniu stanowi ogromne wsparcie dla pacjentów. To świetny ratownik medyczny, ale także – co w dzisiejszych czasach stanowi ogromną rzadkość – wielki społecznik – podkreśla Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica, życząc Panu Dariuszowi wielu sukcesów zawodowych i zadowolenia z pracy na rzecz Pacjentów.  

red. szpital