09-09-2022 | Aktualności

Inwestycja realizowana w ramach unijnego programu

Postępują prace remontowe dotyczące budowy pochylni dla osób z niepełnosprawnościami wraz z przebudową schodów oraz modernizacją wejścia głównego do Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

W ramach inwestycji poprawie ulegnie wejście główne do Szpitala, tak aby osobom ze szczególnymi potrzebami zapewnić kompleksowy dostęp do usług zdrowotnych. Nowa pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami ułatwi dostęp do Szpitala osobom poruszającym się m.in. przy pomocy sprzętu wspomagającego (kul, lasek, balkoników, protez, wózków inwalidzkich, inwalidzkich skuterów elektrycznych), jak również osobom z trudnościami manualnymi i poznawczymi (np. po udarze).

Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego programu „Dostępność Plus dla Zdrowia”, a jej całkowity koszt pochłonie prawie pół miliona złotych.

Przypominamy, że na czas remontu wejście do Szpitala odbywa się z boku budynku: https://szpitalpila.pl/aktualnosci/przypominamy-ze-na-czas-remontow-wejscie-do-szpitala-odbywa-sie-z-boku-budynku,97

red. szpital