08-09-2023 | Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Ratownika Medycznego i Światowego Dnia Fizjoterapii

Dziś po raz pierwszy świętujemy Dzień Ratownika Medycznego!! Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wszystkim przedstawicielom tego zawodu. Dziękujemy Państwu za codzienny wysiłek, który wkładacie w ratowanie najcenniejszych wartości - życia i zdrowia. 

Ratownicy medyczni są prawdziwymi bohaterami naszych czasów. Każdego dnia wypełniają swoją misję, narażając się na różne zagrożenia, aby pomóc innym w najtrudniejszych chwilach życia. Są to ludzie, którzy podejmują się najbardziej wymagających zadań, aby zapewnić szybką i skuteczną pomoc medyczną.

Ich praca nie zawsze jest łatwa. Muszą działać w skrajnych warunkach, podejmować w ciągu sekund decyzje, które mogą ratować życie, i dbać o nasze zdrowie, kiedy jesteśmy najbardziej bezradni. To dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie i pewnie w sytuacjach awaryjnych.

- Dziś chcielibyśmy podziękować wszystkim ratownikom medycznym za ich niezastąpioną służbę. Wasza odwaga, determinacja i poświęcenie są źródłem nieustającej inspiracji dla nas wszystkich. Dziękujemy, że jesteście zawsze gotowi pomagać innym, niezależnie od okoliczności - zaznacza Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile. 

Życzymy Wam, drodzy ratownicy medyczni, zdrowia, siły i wytrwałości w waszej misji. Dziękujemy, że jesteście naszymi aniołami ratunkowymi w potrzebie. 

8 września przypada także Światowy Dzień Fizjoterapii. Również fizjoterapeutom składamy najserdeczniejsze życzenia. 

- Dziękuję Państwu za zaangażowanie i wytrwałość w codziennej, trudnej pracy, która przynosi tak wiele dobrego, a także za troskę i empatię okazywaną chorym. Życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia i powodzenia w życiu zawodowym i osobistym - podkreśla Eligiusz Komarowski, starosta pilski.