20-06-2022 | Aktualności

Wyleczył wielu pacjentów chorujących na nowotwór. Dzisiaj to on potrzebuje pomocy…

Lekarz Krzysztof Sobkowiak, kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica, od ośmiu lat choruje na nowotwór szpiku kostnego. Choroba postępuje pomimo leczenia. Obecnie jedyną możliwą formą terapii jest transplantacja szpiku kostnego.

Ze Szpitalem Specjalistycznym w Pile, lekarz Krzysztof Sobkowiak, związany jest zawodowo od 2005 r. Od 2020 r. pełni funkcję kierownika Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej.

To świetny fachowiec. Oddany swojej pracy i pacjentom, pełen empatii i zaangażowania – mówi dyrektor Wojciech Szafrański.

Niestety, w 2014 r. u lek. Krzysztofa Sobkowiaka rozpoznano zespół mieloproliferacyjny JAK2(+) – mielofibrozę pierwotną.

- Jako lekarz specjalista urolog, kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej w Pile skutecznie wyleczyłem wielu pacjentów chorujących na nowotwór. Dziś to jednak ja potrzebuję pomocy. Zostałem już zakwalifikowany do zabiegu transplantacji szpiku kostnego w Klinice Hematologii we Wrocławiu. Potrzebny jest jednak dawca szpiku kostnego – mówi lek. Krzysztof Sobkowiak.

Kto może być dawcą szpiku? Każda zdrowa osoba w wieku 18-55 lat może zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i uratować komuś życie. Zarejestruj się jako dawca szpiku na stronie: https://www.dkms.pl/ lub w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

red. szpital

źródło: Krzysztof Sobkowiak – Facebook