28-10-2022 | Aktualności

W tym zawodzie trzeba być dobrym obserwatorem...

Personel medyczny Oddziału Neonatologicznego Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica, uroczyście pożegnał, odchodzącą na emeryturę pielęgniarkę – Elżbietę Sznycer.

Pani Elżbieta pracę w oddziale noworodkowym Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica (ówczesnym Szpitalu Wojewódzkim) rozpoczęła w 1981 roku.

- Odkąd pamiętam zawsze chciałam zostać pielęgniarką, moje zainteresowania związane były z pielęgniarstwem chirurgicznym i zabiegowym. Jednak życie zdecydowało inaczej i na wiele lat związało mnie z Oddziałem Neonatologicznym – wspomina po latach.

Jak podkreśla Pani Elżbieta, wbrew pozorom, praca w Oddziale Neonatologicznych nie należy do łatwych.  - Trzeba wypracować w sobie wręcz drobiazgową zdolność obserwacji. Mali pacjenci komunikują się z nami niewerbalnie. Potrzeba dużego doświadczenia i wiedzy aby właściwie odczytywać potrzeby nowonarodzonych dzieci. To przede wszystkim wiele godzin spędzonych przy inkubatorze i łóżeczku. Jest to praca wymagająca od pielęgniarki szybkich, konkretnych decyzji, a przy tym zdecydowania i niebywałej delikatności. Ale jest wyjątkowa bo pacjent jest wyjątkowy – dodaje pani Elżbieta, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu, w tajniki pielęgniarstwa neonatologicznego, wprowadziła  niejedną, początkującą pielęgniarkę.

- Pani Ela, to znakomita specjalistka zawsze gotowa nieść pomoc nowonarodzonemu maleństwu ale również dobra koleżanka. ,,Nasza Eluś” jest jedną z zasłużonych, emerytowanych pielęgniarek i bez wątpienia zapisze się w historii Oddziału Neonatologicznego – mówi Joanna Sobczak, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Neonatologicznego.

Dyrekcja Szpitala dziękuje Pani Elżbiecie za długoletnią, wspaniałą współpracę życząc wielu sukcesów w życiu prywatnym.

red. szpital