30-08-2023 | Aktualności

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile zaczną działać kolejne cztery nowe poradnie

Kolejne dobre informacje dla naszych pacjentów. W Szpitalu Specjalistycznym w Pile od września będą funkcjonować 4 nowe Przyszpitalne Poradnie Specjalistyczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Łącznie będzie ich już 20, a pacjenci mogą z nich korzystać bezpłatnie.


Od września w Szpitalu Specjalistycznym w Pile uruchamiamy poradnie o specjalnościach: chirurgia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, neurologia oraz reumatologia. To kolejny dowód na to, że placówka stale się rozwija, a dzięki temu mieszkańcy mają łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów.


- Cieszę się, że kończymy pewien etap przywracania poradni w szpitalu, co wymagało od nas dużej determinacji. Otwieranie nowych przyszpitalnych poradni zapewnia kompleksowe leczenie pacjentom, ponieważ ich praca skoordynowana jest z oddziałami szpitala – podkreśla Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.


Jest to o tyle istotne, że od września w naszej placówce będzie funkcjonować już 20 Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych.


- Kiedy w 2016 r. obejmowałem stanowisko starosty pilskiego, funkcjonowała jedna przyszpitalna poradnia, kilka poradni prowadził także podmiot prywatny, ale zmiany w przepisach wymusiły niebawem ich przeprowadzkę. Razem z dyrektorem szpitala robiliśmy wszystko, aby przywrócić poradnie w szpitalu, które funkcjonowały tu przed laty. Jak widać, nie rzucamy słów na wiatr, o czym świadczy obecnie liczba poradni — zaznacza Eligiusz Komarowski, starosta pilski.


Nowo funkcjonujące poradnie będą przyjmować pacjentów w następujących dniach i godzinach:

 

• Przyszpitalna Poradnia Chirurgiczna – we wtorki w godzinach od 11.00 do 15.00


• Przyszpitalna Poradnia Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu — w środy od godziny 8:00 do 14:00


• Przyszpitalna Poradnia Neurologiczna — w poniedziałki od 13:30 do 17:30


• Przyszpitalna Poradnia Reumatologiczna — we wtorki i czwartki od godziny 15:00 do 17:00

Świadczenia w poradni specjalistycznej udzielane są na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub innego lekarza udzielającego świadczeń w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wizyty są bezpłatne.

Rejestracja do nowo otwartych poradni obywać się będzie:

- osobiście w rejestracji do przyszpitalnych poradni specjalistycznych od poniedziałku do czwartku od godziny 7:30 do 19:00, w piątki od godziny 7:30 do 15:05.

- rejestracja telefoniczna do poradni nr +48 67 210 65 55 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:05

Zapraszamy do korzystania z naszych Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych.