28-06-2022 | Aktualności

Szpital inwestuje w infrastrukturę. Za utrudnienia – przepraszamy...

Trwa modernizacja wejścia głównego do Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica wraz z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego programu „Dostępność Plus dla Zdrowia”, a jej całkowity koszt pochłonie prawie pół miliona złotych.

Uwaga! Trwają utrudnienia z powodu prac remontowych. Podjazd dla osób niepełnosprawnych został wyburzony. Wejście dla osób poruszających  na wózkach inwalidzkich i o kulach odbywa się za pośrednictwem wejścia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (windą zewnętrzną). Za utrudnienia przepraszamy.

***

Szpital  Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica jest wieloprofilowym i wysokospecjalistycznym  podmiotem  medycznym.  

-  Naszą misją jest kompleksowe zaspokajanie najbardziej złożonych potrzeb  zdrowotnych  pacjentów w tym pacjentów z niepełnosprawnościami, jak również poprawa komfortu i dostępności do obiektu. Chcemy aby w naszej placówce każdy czuł się dobrze - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

W ramach inwestycji poprawie ulegnie estetyka schodów do wejścia głównego. Na podeście i stopniach położone zostaną płytki antypoślizgowe, nastąpi montaż poręczy balustradowych oraz zadaszenia wejścia.

Efekt końcowy prac zaplanowano na koniec września tego roku. Całkowity koszt projektu, to 429 900,00 złotych.

tekst i fot.: red. szpital