17-11-2022 | Aktualności

Radości oraz uśmiechu!

👶Personel Oddział Neonatologicznego Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica w dniu 17 listopada obchodzi ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA.

Każde dziecko urodzone przed 37 tygodniem ciąży to WCZEŚNIAK. W Szpitalu Specjalistycznym w Pile jak i w całej Polsce na świat przychodzi około 8% dzieci urodzonych przedwcześnie.

- Najmniejszym pacjentem naszego szpitala od początku 2022 roku była dziewczynka ważąca 1360 gramów – mówi lek. Justyna Gródecka, kierownik Oddziału Neonatologicznego. I dodaje: - Od pierwszych chwil życia nowonarodzonego dziecka cały personel medyczny z dużym zaangażowaniem czuwa nad ratowaniem życia i zdrowia przedwcześnie urodzonych maleństw, dbając o ich dalszy prawidłowy rozwój.

- W naszej pracy kierujemy się  złożonymi procedurami medycznymi opartymi o najnowocześniejszą wiedzę medyczną z zakresu neonatologii, jak również doświadczeniem, delikatnością, troską oraz sympatią do naszych małych pacjentów - podkreśla Joanna Sobczak, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Neonatologicznego.

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA WCZEŚNIAKA personel medyczny Oddziału Neonatologicznego, pragnie złożyć wszystkim dzieciom urodzonym w naszym Szpitalu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości oraz uśmiechu na dziecięcych buziach. Do życzeń dołącza się Dyrekcja Szpitala.

red. szpital
grafika: Fundacja Wcześniak Rodzice - Rodzicom