13-12-2022 | Aktualności

Program badań przesiewowych raka jelita grubego

Informacja Dla Pacjentów

Szanowni Państwo,

Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica informuje, że rozpoczyna realizaję „Programu badań przesiewowych raka jelita grubego” w ramach umowy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu.

Profilaktyczna kolonoskopia jest świadczeniem gwarantowanym finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Do udziału w programie nie jest wymagane skierowanie.

Do badań kwalifikują się osoby w wieku:

·        50 - 65 lat:

·       40 - 49 lat, które posiadają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano przypadek nowotworu jelita  grubego.

Do objęcia programem nie kwalifikują się osoby, którym kolonoskopia została wykonana w okresie ostatnich 10 lat i u których występują objawy kliniczne sugerujące nowotwór jelita grubego.

Prosimy o zapoznanie się z „ANKIETĄ DO PROGRAMU”.

Osoby zainteresowane badaniem prosimy o zgłoszenie się osobiście do Pracowni Endoskopii (poziom -1), telefon 672106676.

Zapraszamy na badania.