01-08-2022 | Aktualności

Pożegnanie wieloletniego pracownika Szpitala, wybitnego specjalisty…

W środę (tj. 3 sierpnia)  o godz. 12. na Cmentarzu Komunalnym w Pile odbędzie się ostatnie pożegnanie wieloletniego kierownika Zakładu Radiologii Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica, wybitnego lekarza specjalisty z dziedziny radiologii i diagnostyki obrazowej - ś.p. Pana Ryszarda Maciejewskiego. Pogrzeb poprzedzi modlitwa różańcowa i msza św. w Kościele św. Rodziny w Pile, przy ul. Św. Jana Bosko 1 (godz. 10:30).

Lekarz Ryszard Maciejewski w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica, przepracował 28 lat.

- Pan Ryszard Maciejewski był lekarzem nad wyraz sumiennym. W pamięci Pacjentów – bez wątpienia - pozostanie jako wybitny specjalista, lekarz pełen empatii i zrozumienia, ale przede wszystkim jako wspaniały  Człowiek. Pracownicy naszego Szpitala wspominają Pana Ryszarda Maciejewskiego jako kierownika o niebywałym zmyśle organizacyjnym, fachowca w swojej dziedzinie, niezastąpionego nauczyciela. Jest mi ogromnie żal, że odszedł od nas tak szanowany Człowiek i Lekarz – mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

***

Pan Ryszard Maciejewski urodził się 23 listopada 1936 roku w m. Grzybno (powiat śremski, w gminie Brodnica). Szkołę średnią ukończył w Toruniu, a następnie podjął studia na Akademii Medycznej w Szczecinie (w latach 1956-1961).

Po ukończeniu studiów, Pan Ryszard Maciejewski, rozpoczął pracę w Szpitalu Powiatowym w Złotowie na stanowisku lekarza. Specjalizację I-go stopnia w zakresie radiologii uzyskał w roku 1967, specjalizację II-go stopnia w zakresie organizacji ochrony zdrowia –w roku 1971, a w 1982 roku specjalizacje II-go stopnia w dziedzinie rentgenodiagnostyki.

W 1972 roku, Pan Ryszard Maciejewski, rozpoczął pracę w Urzędzie Powiatowym w Złotowie w Wydziale Zdrowia i Opieki Społecznej jako kierownik Wydziału, rok później został powołany na stanowisko lekarza wojewódzkiego, a w 1982 roku rozpoczął pracę w pilskim szpitalu na stanowisku kierownika Zakładu Radiologii. Na stanowisku tym przepracował 18 lat.

W 2001 roku, Pan Ryszard Maciejewski, przeszedł na emeryturę, jednakże nie zaprzestał pracy w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica i swoją drogę zawodową kontynuował jako z-ca kierownika Zakładu Radiologii Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

Zmarł w wieku 85 lat, pozostawiając po sobie ogromną pustkę…  

red. szpita

PS. Fot. ś.p. Pan Ryszard Maciejewski – Dyplom Lekarza uzyskany w 1963 roku w Pomorskiej Akademii Medycznej im. Gen. K. Świerczewskiego w Szczecinie.