22-09-2022 | Aktualności

Podziękowanie dla personelu Oddziału Chemioterapii od niezwykłego Pacjenta!

„Chciałem podziękować, ale czym jest zwykłe „dziękuję”, które już nie raz wymawiałem w zamian za życie. Niesamowity profesjonalizm, ogrom empatii i wsparcie, to wszystko spotkało mnie podczas chemioterapii, od personelu medycznego Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica” – tymi słowami swój list do Dyrekcji Szpitala, rozpoczyna Pan Mateusz, pacjent Oddziału Chemioterapii oraz Ośrodka Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Pile.

Te wzruszające słowa, to nie tylko podziękowanie dla naszego personelu medycznego, ale również – a raczej przede wszystkim(!) - wsparcie dla pacjentów onkologicznych, którzy tak jak Pan Mateusz, każdego dnia toczą trudną walkę o powrót do zdrowia. To przede wszystkim ogromna motywacja do działania, spełnienia swoich marzeń, realizowania pasji i pomocy osobom słabszym i potrzebującym.

W dalszej części listu czytamy: „Każde przyjęcie do pilskiego Szpitala, zaskakiwało mnie uśmiechem wśród Pań pobierających krew - już od chwili, gdy pani Monika zawieszała mi opaskę na nadgarstku, do momentu aż trafiłem na sam Oddział. Pielęgniarki, jak i Pani dr Ania, to profesjonalistki w każdym calu, a przecież wykonują najtrudniejsze zawody świata! Dzięki takim ludziom służba publiczna staje się powodem do dumy, i dumni z siebie powinni być ludzie pracujący w szpitalu. Dzięki ich podejściu, najcięższe chwile mojego życia stają się bardziej znośne…”.

Pan Mateusz, aby podziękować personelowi medycznemu naszego Szpitala oraz personelowi Ośrodka Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Pile, zrobił coś naprawdę niezwykłego!

„Kwiaty zwiędną, ciastko smakuje przez parę minut, więc znalazłem rozwiązanie jak podziękować służbie zdrowia… Zapragnąłem wykonać coś dla drugiego człowieka, jak robi to personel medyczny; coś pomocnego dla kogoś, kto tak jak ja, z przyczyn niezależnych od siebie, ma trudniej… Są to dzieci z domów dziecka. Trafiłem na Złombol, charytatywny rajd samochodowy. Następnie kupiłem 32-letnie auto produkcji czechosłowackiej, które podczas długiej rehabilitacji usprawniłem aby pokonało tak duży dystans 4950 km przez 11 krajów, dumnie wioząc na błotniku, treść podziękowań za uratowanie mi życia. Leczenie onkologiczne w Pile jest naprawdę szybkie i godne. Cała akcja wzbudziła we mnie sporą zmianę nastawienia na charytatywność, a pomógł mi w tym personel szpitala w Pile. Jest to zmiana, która będzie cykliczna, o ile pozwoli mi na to zdrowie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Teraz będę dumnie jeździł autem po drogach powiatu pilskiego i wałeckiego z podziękowaniami dla Was!”.

W imieniu personelu medycznego naszego Szpitala oraz personelu Ośrodka Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Pile, dziękujemy Panu Mateuszowi za miłe słowa. Życzymy zdrowia oraz spełnienia wszystkich marzeń, które szerzą dobro i pomagają drugiemu człowiekowi. Jest Pan wspaniały!

red. szpital