11-12-2023 | Aktualności

Nowe zasady odwiedzin pacjentów w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

Mając na uwadze znaczny wzrost zachorowań na grypę oraz COVID-19, a także kierując się bezpieczeństwem naszych pacjentów oraz personelu medycznego odwiedziny w Szpitalu Specjalistycznym w Pile mogą być realizowane przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Choć oficjalne dane tego nie pokazują (aktualnie nie ma obowiązku wykonywania testów), eksperci i lekarze alarmują, że w Polsce mamy obecnie do czynienia ze znaczącym wzrostem zakażeń koronawirusem.

Zjawisko to widoczne jest zwłaszcza w szpitalach, dlatego dyrektorzy wielu placówek wprowadzają ograniczenia dotyczące odwiedzin czy nakaz noszenia maseczek ochronnych.

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile wprowadzono następujące wytyczne:

1. Osoby odwiedzające pacjenta hospitalizowanego w Szpitalu muszą być zdrowe. Osoby z objawami infekcji dróg oddechowych nie powinny odwiedzać pacjentów z wyjątkiem przypadków szczególnych (np. wizyta pożegnalna).

2. Osoba odwiedzające pacjentów zobowiązana jest do:

a) dezynfekcji rąk przed wejściem na oddział oraz po wyjściu z sali chorych,

b) siadania tylko na krzesłach (niedopuszczalne jest siadanie na łóżkach pacjentów),

c) dokładnego uprzedniego umycia lub zdezynfekowania rąk przed wykonaniem czynności pielęgnacyjnych przy odwiedzanym pacjencie (bezpośrednio przed kontaktem),

d) ograniczenia przemieszczania się po terenie Szpitala poza miejsc odwiedzin.

3. Odwiedzającym zaleca się założenie maseczki zarywającej usta i nos.

4. Odwiedziny odbywają się codziennie w godzinach od 11.00 do 18.00.

5. Poza wyznaczonymi godzinami odwiedziny są możliwe po uprzednim uzyskaniu zgody Ordynatora/Kierownika bądź lekarza dyżurnego Oddziału.

6. Każdy pacjent może być odwiedzany wyłącznie przez jedną osobę, a w szczególnych sytuacjach przez dwie osoby.

7. Rodzin/Opiekun prawny ma prawo odwiedzać i przebywać z dzieckiem przez całą dobę. Inne osoby mogą odwiedzać dziecko, jeżeli zostały upoważnione przez rodziców/opiekunów prawnych.

8. Pamiętać należy, aby odwiedziny nie kolidowały z prowadzonym procesem diagnostyki i leczenia.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o przestrzeganie powyższych reguł.