08-01-2024 | Aktualności

Nowa karetka dla Szpitala Specjalistycznego w Pile

Szpital Specjalistyczny w Pile wzbogacił się o nową karetkę. Pojazd – Volkswagen Crafter – to ambulans reanimacyjny typu B, używany w stanach zagrożenia życia. 

Karetka typu „B” zastąpi starszy pojazd, który na co dzień stacjonował w Ujściu. Ambulans wyposażony jest w nowoczesny sprzęt m.in. defibrylator, system kompresji klatki piersiowej Lucas 3, ale także specjalistyczne krzesełko-schodołaz służące do transportu pacjentów z otyłością.

- To już druga nowa karetka, jaką otrzymaliśmy w dość krótkim czasie. Dziękuję panu wojewodzie za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku. To sygnał, że docenia się to, co robimy w pilskim szpitalu – podkreśla Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Karetka kosztowała 750 tysięcy złotych i została sfinansowana ze środków rządowych. To ważny zakup, bo lepszy sprzęt, to większy komfort, a także bezpieczeństwo pracy personelu medycznego oraz pacjentów, do których załoga karetki pośpieszy z ratunkiem.

-To jest karetką typu „B”, a więc najbardziej rozbudowana, przeznaczona do najtrudniejszych zdarzeń. Fakt, że ona będzie stacjonowała w Ujściu, świadczy o tym, że nasz szpital obsługuje nie tylko mieszkańców powiatu pilskiego, ale wykraczamy również poza region. Chodzi mi np. o to, że do wielu wypadków dochodzi na popularnych drogach krajowych nr 10, czy nr 11. Ofiarami wypadków są osoby z całej Polski. Czasami karetki obsługują też tereny poza powiatem pilskim, szczególnie na tych terenach granicznych – zaznacza Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Już za chwile w Szpitalu Specjalistycznym w Pile pojawi się kolejny specjalistyczny sprzęt, który poprawi jakość wykonywanych usług medyczny, a także zwiększy komfort leczenia naszych pacjentów.