04-12-2023 | Aktualności

Modernizacja Oddziału Kardiologicznego i nowy ordynator w Szpitalu Specjalistycznym w Pile (WIDEO)

Modernizacja Oddziału Kardiologicznego Szpitala Specjalistycznego w Pile wkracza w decydującą fazę. Koszt inwestycji to ponad 20 mln złotych. To ogromny krok w zapewnieniu lepszej opieki zdrowotnej i nowoczesnych rozwiązań dla pacjentów z chorobami serca. Dodatkowo oddział ma nowego ordynatora, którym został prof. dr hab. Jacek Kubica.

Dzięki modernizacji Oddziału Kardiologicznego zwiększy się między innymi liczba łóżek do intensywnej opieki. Dodatkowo każda z sal chorych będzie posiadać łazienkę, panele gazów medycznych, wentylację i klimatyzację.

Zostanie również zakupiony nowoczesny sprzęt, w tym angiografy, kardiomonitory czy aparaty ultrasonograficzne. Dzięki temu pacjenci będą mieli dostęp do nowoczesnych technologii diagnostycznych i terapeutycznych, co przyczyni się do jeszcze lepsze opieki medycznej i skuteczności przeprowadzanych procedur.

W celu zapewnienie ciągłości leczenia Oddział Kardiologiczny został tymczasowo przeniesiony na VI piętro, gdzie przygotowano specjalnie dostosowane sale z 20 łóżkami. Jednak już za kilka dni część modernizowanego oddziału zostanie ponownie uruchomiona, a pacjenci wrócą do nowych w pełni wyposażonych sal.

Oddział Kardiologiczny ma także nowego ordynatora. Został nim prof. dr hab. Jacek Kubica, który na co dzień zajmuje się kardiologią interwencyjną, leczeniem chorych z ostrymi zespołami wieńcowymi oraz niewydolnością serca. Jest również autorem licznych publikacji naukowych.

Zobaczcie zresztą sami, jak zmienia się Oddział Kardiologiczny w Szpitalu Specjalistycznym w Pile i poznajcie jego nowego ordynatora.