19-12-2023 | Aktualności

Kolejny etap modernizacji Oddziału Kardiologicznego Szpitala Specjalistycznego w Pile na ukończeniu

Od kilku miesięcy trwają intensywne prace modernizacyjne na Oddziale Kardiologicznym z Pracownią Hemodynami Szpitala Specjalistycznego w Pile. Koszt całej inwestycji to ponad 20 mln złotych. To ogromny krok w zapewnieniu lepszej opieki zdrowotnej i nowoczesnych rozwiązań dla pacjentów z chorobami serca.

Lada dzień oddamy do użytku pacjentów 25 łóżek. Wszystkie sale chorych posiadają własny węzeł sanitarny czy panele dające dostęp do gazów medycznych. Utworzyliśmy również punkt pielęgniarski z zapleczem zabiegowym oraz gabinet USG i testów wysiłkowych.

Oddział jest wyposażony w nowy sprzęt tj. angiograf, strzykawki automatyczne do podawania kontrastu, kardiomonitory, aparaty EKG, dwa aparaty USG, pompy infuzyjne, zestaw do prób wysiłkowych oraz holtery EKG i RR.

- W kolejnym etapie prowadzonego obecnego remontu utworzona zostanie sala intensywnego nadzoru kardiologicznego, powstaną też dwie pracownie hemodynamiki wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, jaki posiadają duże ośrodki lecznicze w Poznaniu czy Bydgoszczy – dodaje Jacek Rydzek, dyrektor operacyjny American Heart of Poland.

Modernizacja i zakup sprzętu to koszt prawie 20 mln złotych. Inwestorem jest Grupa American Heart of Poland, która od 1,5 roku jest operatorem Oddziału Kardiologicznego.

- Szpital Specjalistyczny w Pile dzięki zaoszczędzonym w ten sposób pieniądzom może w najbliższym czasie dokonać następnych zmian w funkcjonowaniu oddziałów czy zakupić kolejny specjalistyczny sprzęt – podkreśla Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Zmiany, które skrupulatnie wprowadzamy w naszej placówce, są możliwe dzięki racjonalnie prowadzonej polityce finansowej. Jeszcze jakiś czas temu, w wyniku niewłaściwego zarządzania przez poprzednie władze, Szpital Specjalistyczny w Pile miał prawie 60 mln złotych długu.

- Podjęliśmy wspólnie z Radą Powiatu w Pile decyzję o poręczeniu placówce kredytu w wysokości 30 mln złotych. Pozwoliło to na spłacenie starych, niemogących dłużej czekać przeterminowanych długów i zmniejszenie zadłużania do kwoty 11 mln – zaznacza Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Usługi świadczone przez Oddział Kardiologiczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile są realizowane w ramach kontraktu z NFZ.