18-01-2023 | Aktualności

Gratulujemy! 3 miliony na kierunki medyczne dla ANS w Pile

👩‍⚕️👨‍💼Czek na kwotę 3 mln zł przekazał Uczelni Minister Zdrowia Adam Niedzielski, który gościł w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica  w Pile.

Są to środki z rządowych obligacji skarbowych przyznanych przez Premiera RP, które przeznaczone będą na wsparcie kierunków medycznych, czyli realizację projektu Uczelni pn.: Rozwój kierunków kształcenia m.in.: pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne w ANS  w Pile  w latach 2022-2024.

💬 - Gratuluję władzom uczelni oraz studentom tak ogromnego sukcesu! Jestem przekonany,  że Uczelnia doskonale wykorzysta otrzymane dofinansowanie i będzie ono doskonałą inwestycją w kształcenie przyszłej kadry medycznej, która – mam nadzieję - w przyszłości zasili zespół naszego Szpitala, do czego zachęcam – mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego  w Pile im. Stanisława Staszica.

***

💬Podczas wizyty w pilskiej Akademii Nauk Stosowanych, Minister Zdrowia Adam Niedzielski, powiedział: - W procesie kształcenia, kluczowe jest upraktycznienie kierunków studiów, które oznacza właśnie budowanie takich centrów symulacji medycznych, jakie posiada pilska ANS. Pozawalają one studentom, na naukę właściwego kontaktu  z pacjentem już w trakcie kształcenia,  a nie dopiero w szpitalu.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!👍

na podstawie, źródło: Akademia Nauk Stosowanych w Pile