05-01-2023 | Aktualności

Gabrysia, Franciszek, Tymon-Paweł... Witamy!

👶Nowy rok w Oddziale Neonatologicznym Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica rozpoczął się z przytupem. Przywitaliśmy Gabrysię, Franciszka i Tymona-Pawła. Noworodki są zdrowe i… przeurocze! ❤️

Wszystkie Mamy były dzielne i czują się bardzo dobrze, a dzieci są uśmiechnięte i radosne.

Dyrekcja Szpitala składa wielkie ukłony w stronę personelu Oddziału Ginekologiczno – Położniczego i Oddziału Neonatologicznego, który z niecierpliwością wyczekiwał noworodków i otocza je ogromną troską i opieką.

Dzieci niebawem opuszczą Szpital. - Naszym noworocznym maluchom życzmy zdrowia oraz szczęścia. Z kolei rodzicom, aby wychowanie dzieci było czasem wielkiej radości – mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

***

Franciszek, to pierwszy noworodek urodzony w 2023 roku w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica. Chłopiec waży 3730 g i ma 57cm. Rodzicom - Pani Darii i Panu Marcinowi - gratulujemy!

Kolejne dziecko urodzone w naszym Szpitalu w nowym roku, to Tymon-Paweł, który waży 3940 g i ma 53cm. Rodzciom - Pani Agnieszce i Panu Patrykowi - gratulujemy!

Przywitaliśmy także Gabrysię. Dziewczynka waży 3210 g i ma 53cm. Rodzicom - Pani Aleksandrze i Panu Krystianowi - gratulujemy!

W 2022 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica odebrano 842 porody. Urodziło się 16 bliźniąt. Łącznie w Oddziale Neonatologicznym przebywało 854 małych pacjentów, w tym noworodek z najmniejszą masą ciała 670 g i największą 4kg 780 g.