13-10-2023 | Aktualności

Dzień Ratownictwa Medycznego – Wszystkiego Najlepszego!

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Jest to ważna data w kalendarzu wszystkich osób zaangażowanych w system Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Z tej okazji składamy ratownikom medycznym, dyspozytorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w System Ratownictwa Medycznego najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za Waszą niezwykle ciężką i odpowiedzialną pracę.

- Służenie zdrowiu to zadanie wymagające nie tylko profesjonalizmu, ale również wielkiego serca oraz empatii. To Wy śpieszycie na ratunek zawsze przygotowani, skupieni, odpowiedzialni, każda minuta Waszej wymagającej pracy to najcenniejszy dar dla drugiego człowieka – podkreśla Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile.

Bez waszej pracy, ofiarności i poświęceniu system opieki zdrowotnej w Polsce nie mógłby istnieć.

- Życzę wszystkim pracownikom Szpitala Specjalistycznego w Pile dużo zdrowia, szczęścia, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywania niezwykle ważnego i wymagającego zawodu – dodaje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.