29-07-2022 | Aktualności

„Działam z potrzeby serca”

- Po 32 latach pracy jako położna, przyszedł czas na dodatkową ścieżkę zawodową – mówi Alina Wasilewska, która od 18 lipca pełni obowiązki Naczelnej Pielęgniarki w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica.

Alina Wasilewska jest magistrem położnictwa i specjalistą pielęgniarstwa położniczego i ginekologicznego, a swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1990 roku na Bloku Porodowym Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile: - To właśnie w tym szpitalu zdobywałam doświadczenie zawodowe ukierunkowane na potrzeby pacjenta. Moja praca od zawsze jest moją pasją. Działam z potrzeby serca. Dokładam wszelkich starań, by pacjentki i ich rodziny czuły się zaopiekowane, bezpieczne i wyposażone w pełnię wiedzy na temat ciąży, porodu oraz opieki nad noworodkiem – mówi.

To osoba, którą zna nasz Szpital od podszewki, gdyż związana jest z nim od 32-lat. Pani Alina pracowała w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i na Bloku Porodowym. Wierzę, że na nowym stanowisku sprawdzi się równie profesjonalnie, dodatkowo realizując swoje wizje i pomysły – podkreśla Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

Alina Wasilewska pełniąc obowiązki Naczelnej Pielęgniarki – przede wszystkim - pragnie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Jest osobą prężną, dynamiczną i pełną pasji: - Wierzę, że dobra współpraca personelu zespołów lekarskich, pielęgniarskich oraz położniczych, pozwoli stale udoskonalać poziom świadczonych usług, co przełoży się na zaufanie pacjentów.

***

Alina Wasilewska posiada Dyplom Położnej Specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego i ginekologicznego oraz tytuł magistra położnictwa (II stopnia) na Akademii Medycznej w Warszawie. Ponadto ukończyła studia podyplomowe o kierunku – organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia „Lider służby zdrowia gwarancją profesjonalnego zarządzania podmiotami leczniczego” w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

red. szpital