07-10-2022 | Aktualności

Dla mam, dla ojców, dla rodzin... Warto być!

Przypominamy, że już jutro, w Centrum Powiatowym „Iskra” przy ulicy Kilińskiego w Pile odbędą się warsztaty „Poród naturalny i mleczna droga. Bezcenny dar natury”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12 i trwać będzie aż do 18. W tym czasie przewidziano prelekcje, spotkania ze specjalistami, konsultacje i wiele innych. Szczegółowy program wydarzenia przedstawiamy poniżej.

Wykłady od godziny 12:15

1. Struktury organizacyjne oddziału neonatologicznego w II stopniu referencji- profilaktyka, diagnostyka, leczenie. -lek. Anna Fafińska-Harzyńska, specjalista neonatolog zatrudniona w Oddziale Neonatologii Szpitala Specjalistycznego w Pile.
2. Dieta matki karmiącej, żywienie dziecka – mgr Natalia Klusak, położna, dietetyk Zatrudniona w Oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Specjalistycznego w Pile.
3. Korzyści zdrowotne i społeczne związane z karmieniem piersią -  mgr Patrycja Kolassa, położna, specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego zatrudniona w Oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Specjalistycznego w Pile.
4. Wpływ porodu naturalnego, lotosowego na proces karmienia piersią -  mgr Alina Wasilewska, położna, specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, Naczelna Pielęgniarka Szpital Specjalistyczny w Pile.
5. Kangurowanie dobry start- mgr Joanna Sobczak, pielęgniarka, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego zatrudniona w Oddziale Neonatologicznym na stanowisku oddziałowej Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Przerwa ok 30 min kawa, niespodzianki, warsztaty

6. Niepowodzenia diagnostyczne jako przyczyna utrzymujących się trudności w karmieniu dziecka urodzonego przedwcześnie -wypis i co dalej?  - Magdalena Mazur, neurologopeda, surdologopeda, Klinika Neurologopedii w Poznaniu.
7. Trudne relacje specjalista a pacjent w oddziale szpitalnym. Co zrobić by było łatwiej? - Radosław Król, trener komunikacji interpersonalnej AT, Coach.
8. Fundacja Matecznik – Prawa mamy karmiącej piersią.
9. Chustonoszenie i nosidła miękkie –  Weronika Grzebyta, położna zatrudniona w oddziale ginekologiczno-położniczym w Pile.

Warsztaty do godz. 18.00
1. Chustonoszenie - Weronika Grzebyta.
2. Pielęgnacja  noworodka przewijanie, podnoszenie, kąpiel - zespół pielęgniarek neonatologicznych i położnych Szpitala Specjalistycznego w Pile.
3. Udzielanie pierwszej pomocy  u noworodka i dziecka - Sabina Płóciennik, Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i Instruktor w Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna, studentka trzeciego roku wydział pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych w Pile oraz Julia Pieczul, studentka trzeciego roku pielęgniarstwa ANS w Pile.
 
 
multimedia, źródło: Starostwo Powiatowe w Pile