09-06-2023 | Aktualności

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej dla mężczyzn

Mężczyźni w wieku od 50 do 69 lat mogą zapisywać się na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej. To profilaktyczna akcja, która może uratować nasze życie.

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej odbędzie się w Szpitalu Specjalistycznym w Pile (Przyszpitalne Poradnie Specjalistyczne – I piętro) już 24 czerwca. Program badań skierowany jest do mężczyzn w wieku 50-69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim.

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę – największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

Badanie USG aorty brzusznej w Wielkopolskim Programie Zdrowotnym ZDROWA AORTA jest dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej, a dotychczas wykonano je u 8180 pacjentów.

U ponad 170 pacjentów wykryto tętniaka aorty brzusznej (potencjalnie śmiertelną chorobą, jeśli nie zostanie wykryta w odpowiednim czasie) i zostali oni objęci programem Zdrowa Aorta. Zakłada on, że po diagnozie i operacji pacjent przez 3-lata ma możliwość skorzystania z bezpłatnych badań kontrolnych i darmowej pomocy medycznej.

Zbadaj się bezpłatnie! Wczesna diagnoza może uratować życie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie:
- telefonicznie: 503 075 095
- e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z badania.