19-06-2023 | Aktualności

20 mln złotych na modernizację Oddziału Kardiologicznego Szpitala Specjalistycznego w Pile!!

Zakup nowoczesnego sprzętu, w tym angiografy, kardiomonitory i aparaty ultrasonograficzne, rozbudowa infrastruktury oraz znaczące zwiększenie liczby łóżek do intensywnej terapii — to tylko niektóre z wielu zmian, jakie zachodzą na Oddziale Kardiologii Szpitala Specjalistycznego w Pile. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 20 mln złotych.

Kilka dni temu rozpoczął się kompleksowy remont Oddziału Kardiologicznego w naszym Szpitalu. W jego ramach między innymi zostanie zwiększona liczna łóżek do intensywnej terapii. Natomiast sale chorych będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania, takie jak łazienki, panele gazów medycznych, wentylację i klimatyzację. To jednak nie koniec zmian.

- Zostanie również zakupiony nowoczesny sprzęt, w tym angiografy, kardiomonitory czy aparaty ultrasonograficzne. Dzięki temu pacjenci będą mieli dostęp do nowoczesnych technologii diagnostycznych i terapeutycznych, co przyczyni się do jeszcze lepsze opieki medycznej i skuteczności przeprowadzanych procedur – podkreśla dr n. med. Paweł Kaźmierczak, dyrektor ds. medycznych American Heart of Poland.

W celu zapewnienie ciągłości leczenia i komfortu pacjentów, Oddział Kardiologii został tymczasowo przeniesiony na VI piętro Szpitala, gdzie przygotowano specjalnie dostosowane sale z 20 łóżkami.

- Z prowadzeniem prac remontowych zawsze wiążą się pewne niedogodności. Jednak tymczasowe przeniesienie pacjentów na otolaryngologię w niczym nie narusza ich bezpieczeństwa. Pacjenci, którzy tutaj trafiają, czy to w trybie nagłym, czy hospitalizacyjnym są w pełni zaopiekowani – zapewnia Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

To już kolejna w ostatnim czasie inwestycja Grupy American Heart of Poland w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Wcześniej Oddział Kardiologiczny został wzbogacony o nową Pracownię Radiologii Zabiegowej, która mieści się na I piętrze.

- Jak widać, doskonała współpraca z operatorem Oddziału Kardiologicznego popłaca. Kiedy kilkanaście miesięcy temu zawieraliśmy umowę z Grupą American Heart of Poland, wiele osób straszyło naszych pacjentów prywatyzacją i brakiem dostępu do bezpłatnego leczenia. Dziś po raz kolejny widać jak bardzo się mylili – zaznacza Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W ostatnim czasie w naszej placówce doszło do wielu zmian. Zostały między innymi wyremontowane oddziały, pracownie, przywróciliśmy kilka kolejnych poradni przyszpitalnych czy zakupiliśmy nowoczesny sprzęt.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie konsekwentnie realizowany plan naprawczy, dzięki któremu Szpital Specjalistyczny w Pile zamknął ubiegły rok na finansowym plusie – prawie 3 mln złotych. Pozwala to z optymizmem patrzeń w przyszłość i już planować kolejne inwestycje poprawiające komfort pacjentów i jakość świadczonych usług.