28-09-2022 | News

Jak dbać o serce?

W ostatnią niedzielę września obchodziliśmy "Światowy Dzień Serca". Z tej okazji personel medyczny Oddziału Kardiologicznego z Pracownią Hemodynamiki Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica wraz z Polsko – Amerykańską Kliniką Serca /Grupa American Heart of Poland/ przypomina, jak ważna jest profilaktyka chorób układu sercowo – naczyniowego oraz badania diagnostyczne.

 

❤️Pamiętajmy! Nasze serca potrzebują systematycznego treningu. Zaleca się aktywność fizyczną, gdyż dobrze przeprowadzony trening powiększa i podwaja sieć naczyń krwionośnych w organizmie, dzięki czemu więcej bogatej w tlen krwi może dotrzeć do naszych serc.

Zdaniem specjalistów kardiologów, regularnymi ćwiczeniami można nie tylko wzmocnić serce, ale także obniżyć poziom złego cholesterolu i cukru we krwi oraz zmniejszyć ciśnienie tętnicze.

 

❤️Pamiętajmy!
Nasze serca nie lubią:
- tytoniu
- tłustych potraw
- nadmiaru alkoholu

W naszym Szpitalu funkcjonuje wysokiej klasy Oddział Kardiologiczny z Pracownią Hemodynamiki oraz Przyszpitalna Poradnia Kardiologiczna, która zajmuje się m.in. diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo– naczyniowego.