15-09-2022 | News

„Pomarańczowy” happening

Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica dołącza do obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta, który obchodzony jest 17 września. W tym roku wydarzeniu przyświeca hasło „Bezpieczeństwo farmakoterapii”.

W naszym Szpitalu, już 16 września, pojawią się plakaty informujące o „Światowym Dniu Bezpieczeństwa Pacjenta”. Plakaty zostaną rozwieszone w Punkcie Przyjęć Planowych oraz w pozostałych oddziałach szpitalnych i Zakładach Diagnostycznych. I na pewno będą rzucać się w oczy… W tym dniu w naszym Szpitalu dominować będzie  kolor pomarańczowy!

- Plakaty ozdobimy pomarańczowymi kwiatami z krepy oraz balonami. Każdy pracownik medyczny w oddziale szpitalnym zaopatrzony zostanie w pomarańczową kokardkę symbolizującą poparcie Kampanii  - informuje Ewa Jaskółka, pełnomocnik dyrektora ds. Jakości w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica.

Każdy pacjent wypisany w dniach 16 lub 17 września otrzyma przygotowaną przez Aptekę Szpitalną ulotkę: Jak bezpiecznie stosować leki? (na pomarańczowej kartce) wraz z pomarańczowym balonem na pomarańczowej wstążce. Natomiast na naszych najmłodszych pacjentów będą czekać lizaki o smaku pomarańczowym.

- Poprzez nasz udział w obchodach chcemy podkreślić solidarność dotyczącą poprawy bezpieczeństwa pacjenta, zwiększyć świadomość jej znaczenia oraz zaangażowania społeczeństwa w bezpieczeństwo opieki zdrowotnej – dodaje Ewa Jaskółka.

W tym dniu odbędzie się również szkolenie tematyczne dla personelu szpitala, a przedsięwzięcie uświetni tort z symbolem „Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta” oraz marchewkowe i dyniowe ciasteczka również w kolorze pomarańczowym. Zapraszamy.

Fotorelacja zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej w dziale aktualności.

red. szpital