W Pracowni wykonuje się badania:

  • EEG  (Elektroencefalografia)
  • VEP (Wzrokowe Potencjały Wywołane)

Badanie wykonywane są na zlecenia podmiotów zewnętrznych  za ich odpłatnością na skierowania od lekarzy specjalistów oraz bez skierowanie (odpłatnie ) wg. obowiązującego w Szpitalu cennika.
W ustalonym terminie pacjent zgłasza się do pracowni ze skierowaniem lub bez (w przypadku badan odpłatnych) z poprzednimi wynikami badań (o ile takie posiada).
Rejestracja na badania od poniedziałku do piątku w godzinach od 5:30 do 13:05 telefonicznie pod numerem 67 2106 539 lub osobiście w pracowni Gabinet nr D103 (Blok D I piętro obszar Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych).
Badania wykonuje technik Ewa Janicka licencja PTNK Nr 327

EEG (Elektroencefalografia) - nieinwazyjne badanie czynności bioelektrycznej mózgu za pomocą elektoencefalografu.

Wykonuje się badanie:

  • podstawowe (pacjent powinien być wypoczęty i wyspany);
  • po deprywacji snu (nieprzespana noc).

Przygotowanie do badania:
Na dzień przed badaniem pacjent powinien umyć głowę,  włosy powinny być bez żelu, balsamu, lakieru. 
W dniu badania pacjent powinien zjeść śniadanie, a przed badaniem nie pić  napojów z kofeiną, zabrać ręcznik. 
Badanie wykonywane jest w pozycji lezącej , ewentualnie siedzącej. Na głowę pacjenta zakładana się czepek do którego zastają wprowadzone elektrody. W czasie badania wykonuje się hiperwentylację (głębokie oddychanie) oraz fotostymulację( lapa stroboskopowa).
Wykonywane jest w diagnostyce: padaczka, bóle głowy ( w tym migrenowe), zaburzenia ruchowe nie padaczkowe, tiki, zaburzenia koncentracji, pamięci i uwagi, zespoły otępienne, udary, choroby psychiczne, guzy, zaburzenia snu, trudności szkolne, autyzm, zespół Aspergena, zapalenie mózgu, urazy czaszkowe, zawroty głowy.


VEP (Wzrokowe Potencjały Wywołane) - nieinwazyjny test elektrofizjologiczny odzwierciedlający integralność całej drogi wzrokowej, od siatkówki do kory wzrokowej płatów potylicznych. Rejestruje się je za pomocą elektrod przyklejonych do skóry głowy. Bodźcem wywołującym jest wzorzec biało - czerwonej szachownicy. Badanie przeprowadza się do każdego oka osobno.


Wykonywane jest w diagnostyce: choroby nerwu wzrokowego, pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego w przebiegu Stwardnienia Rozsianego, zanik nerwu wzrokowego częściowego lub całkowitego, obniżenia ostrości wzroku, nieprawidłowego obrazu tarczy nerwu wzrokowego.
Badania tego nie wykonamy, jeżeli nie ma współpracy ze strony pacjenta oraz w niektórych postaciach padaczki.

Rejestracja na badania od poniedziałku do piątku w godzinach od 5:30 do 13:05

 

Szanowni Pacjenci, 

W dniach  od 5.08.2024r. do 23.08.2024r.

Pracownia Neurofizjologii  będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

  • telefonicznie  pod numerem 67 2106 539
  • lub osobiście w pracowni  Gabinet nr D103  (Blok D I piętro obszar Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych).

Odbiór wyników osobiście w godzinach pracy pracowni.
Badania wykonuje technik Ewa Janicka licencja PTNK Nr 327.
Badanie wykonywane są na podstawie skierowania od lekarzy specjalistów oraz bez skierowanie (odpłatnie) wg. obowiązującego w Szpitalu cennika.
W ustalonym terminie pacjent zgłasza się do pracowni ze skierowaniem lub bez (w przypadku badan odpłatnych) z poprzednimi wynikami badań (o ile takie posiada).