05-10-2023 | Aktualności

Ponad 10 mln złotych na inwestycje w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Staszica w Pile pozyskał 10 mln zł z jednego z programów Ministerstwa Zdrowia. Trafią one na modernizację i zakup światowej klasy sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zakupiony będzie m.in. wielorzędowy tomograf komputerowy (ok. 6,5 mln zł) oraz cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym (ok. 1,4 mln zł). Warto dodać, że wśród 207 wnioskodawców nasz szpital zajął drugie miejsce.

- Dzięki tym inwestycją znacząco zwiększy się dostępność do świadczonych usług diagnostycznych, skróci czas oczekiwania na wykonanie badania, a co najważniejsze poprawi komfort i jakość obsługi pacjentów. Dodatkowo poprzez zakup sprzętu komputerowego zmniejszą się również kolejki na SOR – podkreśla Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile.

To już kolejna inwestycja jaką realizujemy w ostatnim czasie. Od 2018 roku Powiat Pilski wraz ze Szpitalem i sprzyjającymi nam podmiotami pozyskał blisko 60 mln złotych.

Pozwoliło to między innymi zmodernizować Oddział Chemioterapii i Pracownię Endoskopii, wybudować salę operacyjną na Oddziale Okulistycznym czy zakupić sprzęt specjalistyczny niezbędny do wykonywania innowacyjnych zabiegów neurochirurgicznych i chirurgiczno-onkologicznych.

Obecnie za ponad 20 mln złotych trwa także kompleksowy remont Oddziału Kardiologicznego. W jego ramach zostanie między innymi zwiększona liczba łóżek do intensywnej terapii.

- Jednym słowem nadrabiamy wieloletnie zaniedbania w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Zdając sobie jednocześnie sprawę, że wciąż jeszcze długa droga przed nami, ale ciszy fakt, że tak wiele udało się już zrobić, a lista zadań sukcesywnie maleje – zaznacza Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Każdego roku w pilskim szpitalu wykonuje się ponad 45 tysięcy zdjęć rentgenowskich, 16 tysięcy badan tomografem komputerowym i około 5 tysięcy prześwietleń rezonansem magnetycznym.

Dziękujemy wszystkim tym którzy przyczynili się do pozyskania tego dofinansowania, a ponadto wspierają nas na co dzień. Są to zarówno pracownicy naszego szpitala, jak i starostwa,  parlamentarzyści, a także radni Rady Powiatu w Pile.