27-10-2023 | Aktualności

Nasz szpital znalazł się wśród placówek medycznych nagrodzonych certyfikatem „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent”

Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Staszica w Pile nagrodzony certyfikatem za przestrzeganie standardów bezpieczeństwa oraz za działania na rzecz popularyzacji praktyk zapewniających bezpieczne środowisko pracy zarówno dla personelu medycznego, jak i pacjentów.

Rada Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali przyznała naszej placówce certyfikat „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent”. Ocenie podlegało m.in.: monitorowanie bezpieczeństwa personelu medycznego, rejestrowanie zdarzeń niepożądanych dotyczących personelu medycznego, procedur związanych z zapobieganiem skażeniom lekiem cytostatycznym czy wykorzystywanie bezpiecznego sprzętu.

Certyfikat „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent” to świadectwo wysokich standardów bezpieczeństwa w placówce i potwierdzenie naszych działań podjętych na rzecz popularyzacji praktyk zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy personelu medycznego i pacjentów. Jest on także wyrazem uznania dla wysokich kwalifikacji kadry i efektywnego zarządzania.

O przyznaniu certyfikatu „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent” decyduje Rada Ekspertów Programu, czyli zespół praktyków, naukowców oraz przedstawicieli i przedstawicielek towarzystw medycznych.

Certyfikat został wydany na 2 lata z możliwością recertyfikacji po upływie tego terminu.