Facebook
Certyfikat
Certyfikat
Facebook
Pomoc_Julcia
Onkologiapila
Onkologiapila
DBAMY O KOBIETY - Profilaktyka kobiecych dolegliwości, 03.02.2022
DBAMY O KOBIETY – PROFILAKTYKA KOBIECYCH DOLEGLIWOŚCI         Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica oraz Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe[...]
Więcej

Program profilaktyczny raka piersi

Co piąty nowotwór, stwierdzony u kobiet w Polsce, to rak piersi ! 


Im później zostaje rozpoznany, tym mniejsze są szanse jego wyleczenia, a więc i uratowania życia. Dlatego tak ważne jest, by Polki regularnie przeprowadzały samobadanie, a także poddawały się badaniu mammograficznemu piersi – diagnostyce, która pozwala wykryć zmiany nowotworowe u ich początku.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia finansuje

PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI
Szpital Specjalistyczny w Pile zachęca kobiety w wieku od 50 do 69 lat do skorzystania z możliwości wykonania i oceny mammografii w swojej placówce. Aby wziąć udział w programie, nie potrzeba skierowania. 


Przyczyny rozwoju nowotworu złośliwego raka sutka nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka wymienia się m.in. * wiek pomiędzy 50. a 69. lat * wystąpienie raka piersi wśród członków rodziny * mutacje stwierdzone w genach BRCA 1 i/lub BRCA 2 * pierwszą miesiączkę przed 14. rokiem życia * menopauzę po 55. roku życia * urodzenie dziecka po 35. roku życia * bezdzietność * inne niż nowotwór choroby piersi.

Mammografia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania zmian w tkance piersi – wykrywa je w 90-95 proc. przypadków. Należy ją wykonywać co dwa lata (chyba, że lekarz zaleci częstsze badanie). Jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym.
Jeśli wynik badania mammograficznego, wykonanego w ramach programu, wzbudzi wątpliwości lekarza, skieruje on na dalszą diagnostykę (badanie fizykalne i ewentualnie USG piersi, w razie potrzeby biopsję), a jeśli okaże się to konieczne – także na leczenie. Świadczenia te są dla ubezpieczonych w NFZ bezpłatne.

Zatem
ZAPRASZAMY NA MAMMOGRAFIĘ !!!
Już teraz można zadzwonić pod numer 067-210-64-07 lub 067-210-65-49 lub wejść do Zakładu Radiologii - Pracowni