Olimpijczyk gościem Szpitala, 18.12.2014

Dnia 16 grudnia 2014 na Oddziale Dzieci Starszych  mieliśmy przyjemność gościć znanego sportowca- Pawła Baraszkiewicza. To polski kajakarz, pochodzący z Lidzbarka,  małego miasta na Mazurach. W Igrzyskach Olimpijskich startował czterokrotnie, a na wyciągnięcie ręki miał start w 5 olimpiadzie Londyn  2012 . Kontuzja kręgosłupa, która  przytrafiła się na początku sezonu, zniweczyła te plany. Swoją dyscyplinę uprawiał przez 23 lata. Obecnie jest trenerem klubu Zawisza Bydgoszcz, w którym szkoli młodych następców.

Największym jego sukcesem było zdobycie srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w kanadyjce dwójce wraz z Danielem Jędraszko w 2000 roku.

Paweł Baraszkiewicz startował w :
-11 Mistrzostwach Świata ( zdobywając 15 medali),
-w 11 Mistrzostwach Europy(  zdobywając 15 medali)
-w 16 Mistrzostwach Polski (zdobywając  63 medali)

Celem spotkania było m.in. przedstawienie  dzieciom początków kariery sportowej pana Pawła, zachęcenie ich  do uprawiania sportu, a także ukazanie, że tak naprawdę każdy może zostać mistrzem wkładając w to odpowiednią ilość pracy i swoje zaangażowanie.  Bardzo ciekawie opowiedział również o swoim  pobycie na Igrzyskach Olimpijskich, o atmosferze tam panującej oraz kulisach największej sportowej imprezy na świecie.  Były to niezapomniane wrażenia dla naszych najmłodszych pacjentów. Na koniec spotkania nasz gość podarował dzieciom drobne upominki .