Facebook
Certyfikat
Certyfikat
Facebook
Pomoc_Julcia
Onkologiapila
Onkologiapila
DBAMY O KOBIETY - Profilaktyka kobiecych dolegliwości, 03.02.2022
DBAMY O KOBIETY – PROFILAKTYKA KOBIECYCH DOLEGLIWOŚCI         Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica oraz Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe[...]
Więcej

DBAMY O KOBIETY - Profilaktyka kobiecych dolegliwości, 03.02.2022

DBAMY O KOBIETY – PROFILAKTYKA KOBIECYCH DOLEGLIWOŚCI

        Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica oraz Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile w dniu wczorajszym był organizatorem spotkania z cyklu: Dbamy O Kobiety- Profilaktyka Kobiecych Dolegliwości. Spotkanie odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”  w Pile.

Uczestniczki spotkania powitał serdecznie dyrektor Szpitala Specjalistycznego Wojciech Szafrański, który jednoznacznie stwierdził jak ważna jest dbałość o zdrowie i wczesna profilaktyka. Uznał kobietę za dobro największe. Życzył wszystkim dużo zdrowia, kontynuacji spotkań mających na celu wzrost świadomości i skutecznej profilaktyki.

Prowadzące spotkanie położna Katarzyna Pochylska - oddziałowa Oddziału Położniczo - Ginekologicznego w pilskim szpitalu i fizjoterapeutka mgr Ewa Sobieszyńska omówiły problemy, które dotykają kobiet z zaburzeniami statyki narządu rodnego i nietrzymania moczu oraz jak ważna jest  fizjoterapia po porodach fizjologicznych i drogą cięcia cesarskiego oraz po operacjach ginekologicznych.

W spotkaniu uczestniczyły kobiety w różnym wieku co świadczy o rozległości problemu. Mamy nadzieję, że wiedza, którą przekazały prowadzące spotkanie przyczyni się do poprawy zdrowia i komfortu życia.

Dyrektor Szpitala podziękował przybyłym na spotkanie za uczestnictwo, a obu Paniom prowadzącym za zaangażowanie w organizację.

Zdjęcia źródło: www.powiat.pila.pl